Tichá revoluce: Praktické uplatňování politiky dekriminalizace drog v různých zemích světa

Tato publikace je překladem prvního vydání publikace, která byla v angličtině pod názvem „A Quiet Revolution: Drug Decriminalisation Policies in Practice Across the Globe“ publikována britskou organizací Release v rámci kampaně „Je čas na lepší drogovou legislativu“ v roce 2012. ISBN původního vydání 0-904932-10-9. V češtině vydání první, r. 2013.
Autoři uvádějí: Více než padesát let od vyhlášení „války proti drogám“ se na úrovni jednotlivých států i v mezinárodním měřítku nepřestávají vést bouřlivé debaty o protidrogové politice, aniž by bylo možné předložit nějaké zásadní hmatatelné výsledky. Míra užívání drog zůstává celosvětově vysoká, počet uvězněných za drogové delikty dosahuje rekordní výše a výdaje na vedení této „války“ se každoročně počítají v řádu miliard. Naše stávající protidrogové politiky nefungují...

Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist