Novinky

Varování pro pacienty a veřejnost před riziky syntetických kanabinoidů

KOPAC pacientský spolek pro léčbu konopím vypracoval a 27. 3. 2024 na svých stránkách zveřejnil informaci "Varování pro pacienty a veřejnost před riziky syntetických kanabinoidů", ve které  vysvětluje rozdíly mezi přírodními, semisyntetickými a umělými (syntetickými) kanabinoidy, uvádí příklady názvů látek spadajících do jednotlivých kategorií a podrobně vysvětluje rizika spojená s jejich užitím. V závěru jsou doporučení pro ochranu zdraví a odkazy na odbornou literaturu.

Čtěte více

ČR pořádala v rámci 67. zasedání Komise OSN pro narkotika (CND) panelovou diskuzi na téma psychomodulačních látek

Panelová diskuse (side event) se konala v hybridním formátu 18. 3. 2024 v rámci zasedání CND ve Vídni (14.-22. 3. 2024). Diskutovali: národní koordinátor pro protidrogovou politiku Jindřich Vobořil, odborník na závislosti Viktor Mravčík, ředitel nadnárodního institutu (TNI) Martin Jelsman a expertka na politiku závislostí z USA Christine Kourtides.

Čtěte více

HHC, HHC-O, THCP byly dočasně zařazeny mezi návykové látky

Ministerstvo zdravotnictví v rámci procesu technické notifikace obdrželo souhlas od Evropské komise, která České republice schválila zařazení HHC, HHC-O a THCP na seznam návykových látek. Zákaz začne platit až bude nařízení zveřejněno ve Sbírce zákonů. - AKTUALIZACE: Zveřejnění se očekává v úterý 5. března.

Čtěte více
« 1 2 3 4 6 11 16 21 22 »