Novinky

Budoucnost monitorování drog v Evropě do roku 2030

"The future of drug monitoring in Europe until 2030" - zpráva vydaná Evropským monitorovacím centrem pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) shrnuje zjištění a poznatky ze "studie o budoucím vývoji“. Publikace byla vydána v angličtině a několika dalších jazycích, včetně češtiny; je dostupná zdarma.

Čtěte více

28. červenec: Světový den hepatitidy

Letošní téma osvětové kampaně WHO: One life, one liver (Jeden život, jedny játra). Materiály ke kampani jsou dostupné na stránkách WHO, včetně verzí umožňujících editaci (překlad textu).

Čtěte více

EMCDDA ZAHAJUJE ROČNÍ PŘECHODNÉ OBDOBÍ PRO PŘÍPRAVU NA NOVOU BUDOUCNOST

30.6.2023, LISABON - Dnes zveřejněná nová legislativa poskytuje Evropě silnější pravomoci k řešení současných i budoucích problémů s drogami. Nové nařízení Evropského parlamentu a Rady reviduje mandát Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA), aby udrželo krok se stále složitějším a rychle se měnícím drogovým fenoménem.

Čtěte více

Světový den bez tabáku 2023

Každé šesté úmrtí v Česku je zapříčiněno kouřením cigaret. Kouření poškozuje téměř každý orgán v lidském těle a kuřáci ztrácí v průměru patnáct let života. Poslechněte si rozhovor s Viktorem Mravčíkem.

Čtěte více
« 1 2 3 4 5 9 13 17 19 »