"Digitální detox", "digital mindfulness" ... a je to vůbec potřeba?
Pojmy, užívané v souvislosti s návody, jak zvýšit svou efektivitu a nemrhat časem v elektronické komunikaci.
Pojmy, užívané v souvislosti s návody, jak zvýšit svou efektivitu a nemrhat časem v elektronické komunikaci.
Výsledky studie "Medical cannabis patterns of use and substitution for opioids & other pharmaceutical drugs, alcohol, tobacco, and illicit substances; results from a cross-sectional survey of authorized patients" byly publikovány v lednu 2019 v časopise Harm Reduction Journal.
Výsledky studie "The Implications of Cannabis Policy Changes in Washington on Adolescent Perception of Risk, Norms, Attitudes, and Substance Use" byly publikovány v odborném časopise Substance Abuse: Research and Treatment v prosinci 2018.
Článek Josefa Radimeckého v časopise Sociální služby.
Studie hodnotila vliv adherence k užívání buprenorfinu/naloxonu po dobu 6 měsíců na neuropsychologické funkce jedinců se závislostí na opioidech. Současně zkoumala vliv depresivní symptomatologie na tyto funkce.
Novozélandská studie zkoumala způsob rozhodování pacientů při volbě substituční léčby závislosti na opioidech. Které faktory hrají roli a jak pacienti vnímají rozdíly mezi dvěma nejčastěji využívanými látkami – metadonem a buprenorfinem?
Americká retrospektivní studie se zaměřila na adherenci k substituční léčbě buprenorfinem během prvního roku užívání a její souvislost s výskytem relapsů u osob závislých na opioidech. Dále hodnotila vliv adherence na využívání zdravotní péče, náklady na zdravotní péči a faktory spojené s adherencí, respektive neadherencí.
Prim. MUDr. Petr Popov prezentoval na AT konferenci ČLS JEP 2018 příznivé výsledky průzkumu věnovaného vlivu SL na sociální stav pacientů.
Meta-analýza zaměřená na zajištění evidence-based informace, týkající se přesného dávkování buprenorfinu v udržovací léčbě za účelem vylepšení výsledku léčby.
Studie, které hodnotila účinnost dlouhodobého (12týdenního) podávání kombinace buprenorfinu s naloxonem u mládeže závislé na opioidech, prokázala přínos tohoto postupu v porovnání s krátkodobou detoxikací již v roce 2006.