02/16 Hazardní hraní - mince o dvou stranách

Autoři: Gerhard Bühringer, Barbara Braun, Anja Kräplin, Maria Neumann, Pawel Sleczka

Překlad z angličtiny: Mgr. Jiří Bareš

Editoři českého překladu: MUDr. Viktor Mravčík, PhD., Mgr. Zuzana Tion Leštinová

Dokument Hazardní hraní - mince o dvou stranách zpracovaný v rámci projektu ALICE RAP poskytuje informace o vymezení termínů souvisejících s hazardním hraním,o jeho prevalenci, problémech s ním spojených a o jeho regulaci v rámci Evropské unie. Pojednává o rizikových faktorech a veřejnozdravotních výzvách v této oblasti a navrhuje opatření na ochranu hazardních hráčů jako spotřebitelů, se speciálním důrazem na zvláště ohrožené skupiny obyvatel. Zabývá se zde tradičními formami hazardních her nabízenými v kamenných provozovnách (např. sázkové kanceláře, kasina a herny / kavárny, bary) i novými formami interaktivních hazardních her provozovaných on-line (prostřednictvím internetu, mobilních zařízení nebo „chytrých“ televizí).


Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist