04/19 Hraní digitálních her u českých adolescentů

Svět her se s vývojem technologií výrazně proměnil a nabyl nové podoby. V současnosti se ukazuje, že pro děti a dospívající se jednou z nejoblíbenějších volnočasových aktivit stává hraní digitálních her, tj. elektronických her, které lze hrát prostřednictvím počítače, mobilního telefonu, tabletu, herní konzole a dalších.

Standardizované škály použité autory reprezentativního celorepublikového výzkumu realizovaného Katedrou psychologie Univerzity Palackého v Olomouci poskytují první odhady prevalence výskytu poruchy související s hraním digitálních her v populaci adolescentů a odhady populace v riziku závislosti na hraní her v ČR.

Autoři a doporučená citace: Suchá, J., Dolejš, M. & Pipová, H. 2019. Hraní digitálních her u českých adolescentů. Zaostřeno 5 (4), 1–16.

Toto číslo Zaostřeno vyšlo ve spolupráci s Katedrou psychologie Univerzity Palackého v Olomouci za podpory MŠMT ČR udělené UP Olomouci (IGA_FF_2019_001). Autoři zpracovali anglický překlad, a poskytli jej ke zveřejnění na webu drogy-info.cz. Plnou odpovědnost za překlad nesou autoři.

 


Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist