Press centrum

Tiskové zprávy či vyjádření Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti a Odboru protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky.

Pro datum Říjen 2022 nejsou žádné články

Poslední 3 články

Centrum EMCDDA se 2. července stane Agenturou Evropské unie pro drogy (EUDA)

Agentura s rozšířeným mandátem bude představena na živě vysílané tiskové konferenci "Inaugurace EUDA" dne 3. července 2024 od 11 h (SEČ); v angličtině.

Novináři, kteří se chtějí akce zúčastnit osobně se mají registrovat na adrese: press@emcdda.europa.eu. Novináři, kteří se osobně nezúčastní, mohou zasílat písemné dotazy na tuto e-mailovou adresu do 1. července.

Čtěte více

Nízká regulace reklamy na hazardní hry v ČR. Hráči loni prohráli 59 miliard, zájem dospívajících a mladistvých i dětí roste

Praha, 19. 06. 2024 – Národní koordinátor pro protidrogovou politiku Jindřich Vobořil uspořádal první pracovní setkání zaměřené na politiku v oblasti hazardu v ČR se zástupci dotčených resortů, odborníků, politiků a průmyslu. Účastníci upozornili na některá fakta: Povinná varování před riziky v reklamách na hazardní hry bývají často nezřetelná; propagace provozovatelů hazardních her je nedílnou součástí sportovního marketingu, kde nepodléhá žádné regulaci; reklama a marketing probíhají také formou registračních bonusů pro nové hráče a věrnostních programů pro stávající hráče; nedaří se regulovat reklamu dle rizikovosti jednotlivých her. Chybí ale také analýza potřeby a efektivity možných změn. Propagace také cílí na mladistvé. Velmi obtížným problémem je regulace nabídky on-line nelegálních her.

Čtěte více

Evropská zpráva o drogách 2024

Tisková zpráva EMCDDA: Potentní syntetické látky, nové směsi drog a měnící se vzorce užívání drog představují v Evropě rostoucí hrozbu
Evropská zpráva o drogách 2024: Hlavní zjištění

Čtěte více