Zapojte se do celoevropské studie Vliv COVID-19 na vzorce užívání drog, rizika a drogové služby v Evropské unii

, rubrika Novinky

Dotazník celoevropské studie Vliv COVID-19 na vzorce užívání drog, rizika a drogové služby v Evropské unii je k vyplnění i v češtině. Prosíme adiktologické služby i jednotlivce o sdílení dotazníku tak, aby jej vyplnil co největší počet osob, které užívají drogy.

On-line dotazník studie Vliv COVID-19 na vzorce užívání drog, rizika a drogové služby v Evropské unii je k dispozici i v češtině - volba jazyka se provádí výběrem v pravém horním rohu webové stránky, v menu "Language". Pro češtinu vyberte [CS] čeština.

Respondenty studie jsou osoby, které užívají psychoaktivní látky (drogy) ve věku 18 a více let. Průzkum je zcela anonymní, nejsou shromažďovány žádné informace, které by respondenty mohly později identifikovat, a získané informace jsou důvěrné.

Studii provádí Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) ve spolupráci s českým Národním monitorovacím střediskem pro drogy a závislosti. Cílem studie je shromáždit informace o tom, jak se v Evropě v důsledku COVID-19 změnily vzorce užívání drog. Průzkum probíhá na stránkách European Web Survey on Drugs.


Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19 a další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách

Informační centrum OSN v Praze zveřejnilo stránku COVID-19/WHO v češtině.

STUDIE ADI-COVID-19: dokumenty ke studii, včetně odpovědí na často kladené otázky, najdete v sekci O nás - Výzkumy ... Poslední aktualizace FAQ: 8. 6. 2020 v 8:25 h. (FAQ rozeslané mailem 7. 6.) a poslední aktualizace dotazníků 7. 7. 2020 ve 12:50 hod.

 

TOPlist