World Drug Report 2019

, rubrika Novinky

Zpráva World Drug Report 2019 (Světová zpráva o drogách 2019) shrnuje informace o drogové situaci v celosvětovém měřítku.

World Drug Rreport 2019 byla zveřejněna v pěti samostatných částech (brožurách). Jednotlivé brožury jsou ke stažení ze stránky UNODC.

  • Brožura 1 poskytuje shrnutí čtyř následujících brožur tím, že přezkoumává jejich klíčová zjištění a zdůrazňuje důsledky politiky na základě jejich závěrů. 
  • Brožura 2 obsahuje globální přehled nejnovějších odhadů a trendů v dodávkách, užívání a zdravotních důsledcích drog. 
  • Brožura 3 se zaměřuje na nejnovější trendy na trhu s depresivy (včetně opioidů, sedativ, trankvilizérů a hypnotik).
  • Brožura 4 se zabývá současnými trendy na trhu stimulancií (včetně kokainu, stimulátorů amfetaminového typu a nových psychoaktivních látek). Brožura 5obsahuje přehled posledních trendů na trhu s konopím a halucinogeny. Sekce týkající se konopí zahrnuje rovněž přezkum nejnovějšího vývoje v jurisdikcích, které přijaly opatření umožňující nelékařské využití konopí. 

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19 a další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách

Informační centrum OSN v Praze zveřejnilo novou stránku COVID-19/WHO v češtině.

STUDIE ADI-COVID-19: dokumenty ke studii, včetně odpovědí na často kladené otázky, najdete v sekci O nás - Výzkumy ... Poslední aktualizace FAQ: 15. 5. 2020 v 9:30 h.

 

TOPlist