Zajímavosti a novinky

World Drug Report 2019

Zpráva World Drug Report 2019 (Světová zpráva o drogách 2019) shrnuje informace o drogové situaci v celosvětovém měřítku.

Čtěte více

Nástroje pro digitální detox

Seznam nástrojů (aplikací) pro digitální detox je uveden u článku Hospodářských novin "Jak se nezbláznit z technologií. Mění fungování mozku a člověk ztrácí soustředění i kreativitu".

Čtěte více

Kontrola konopí a právo na soukromí

Právní aspekty kontroly konopí z hlediska ústavního práva na soukromí; informace byla původně zveřejněna Evropským monitorovacím centrem pro drogy a drogovou závislost v lednu 2019.

Čtěte více

Politika týkající se konopí: stav a vývoj

Cannabis policy: status and recent developments je věnována stavu a poslednímu vývoji politických přístupů, týkajících se konopí. Stránka je součástí webu Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA), které je decentralizovanou agenturou Evropské unie.

Čtěte více

62. zasedání Komise OSN pro narkotika

Ve dnech 14. - 22. března 2019 se konalo ve Vídni 62. zasedání Komise OSN pro narkotika (CND), v rámci kterého proběhl ve dnech 14. - 15. března 2019 ministerský segment CND. Výsledkem zasedání je přijetí ministerské deklarace, která stanovila podobu globální protidrogové politiky do roku 2029, a osmi rezolucí.  

Čtěte více
« 1 2 3 4 7 10 13 »

TOPlist