https://audiovisual.ec.europa.eu/en/ebs/1/20230616

" />

Evropská zpráva o drogách 2023 bude zveřejněna DNES - 16. června ve 13 hodin

, rubrika Press centrum

Kolik nových drog bylo v Evropě zjištěno v loňském roce? Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výroby drog a obchodování s nimi? Které látky v současné době vyvolávají největší obavy?

Dozvíte se více, až bude Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) představovat svou Evropskou zprávu o drogách 2023: Trendy a vývoj - na tiskové konferenci v Bruselu dne 16. června od 13:00 SEČ. Událost bude přenášena živě na Europe by Satellite: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/ebs/1/20230616

Na základě údajů z 29 zemí (EU 27, Turecko a Norsko) přináší zpráva nejnovější přehled drogové situace v Evropě; sleduje dlouhodobé trendy i nová rizika. Obsáhlá analýza se zabývá užíváním drog a jejich nabídkou, jakož i dopady spojenými s užíváním drog a jejich řešením.

Analýza byla letos výrazně rozšířena, a to jak do hloubky, tak do rozsahu - zahrnuje širší škálu témat a je podrobnější. Vůbec poprvé je zpráva předkládána v novém modulárním primárně digitálním formátu, který nabízí inovativní způsoby přístupu k obsahu a interakce s ním (tzv. digital-first formát). Informační zdroj je navržen tak, aby jej bylo možné číst na různých zařízeních (počítače, mobilní telefony, tablety); je k dispozici ve 25 jazycích EU.

Analýzu doplňuje více než 100 interaktivních grafik, přičemž speciální interaktivní panely umožňují uživatelům vizualizovat data a trendy na evropské i národní úrovni. Datoví novináři a vědci tak budou mít přístup k podkladovým datům pro jejich snadnější sdílení a opakované použití. Zprávu doplňuje
Statistický věstník 2023 (Statistical Bulletin 2023) obsahující národní datové soubory.

O tiskové konferenci

Datum: 16. června 2023 ve 13:00 SEČ (Brusel).

Místo: Evropská komise, Berlaymont (VIP corner). Událost bude živě vysílána na platformě
Europe by Satellite.

Řečníci:
- Ylva Johansson, evropská komisařka pro vnitřní věci
- Alexis Goosdeel, ředitel EMCDDA

Embargovaná zpráva a rozhovory: press@emcdda.europa.eu

Podrobnější informace:
www.emcdda.europa.eu/edr2023

 

 


Dne 2. července 2024 se centrum EMCDDA stalo Agenturou Evropské unie pro drogy (EUDA).
Web agentury: https://www.euda.europa.eu Informační stránka o novém mandátu centra EMCDDA (agentury EUDA) je na webu EUDA k dispozici i v češtině - OTEVŘÍT Změnily se i e-mailové adresy zaměstnanců agentury, jsou nyní ve formátu jmeno.prijmeni@euda.europa.eu.