Expertní skupina: První draft návrhu regulovaného trhu s konopím je na spadnutí

, rubrika Press centrum

Praha, 2. 2. 2023 - Expertní pracovní skupina k přípravě rámcového návrhu regulace trhu s konopím se dnes sešla na dalším jednání k přípravě prvního návrh regulovaného trhu. Cílem bylo seznámení se s výstupy odborných pracovních podskupin, které v posledních týdnech intenzivně připravovaly dílčí podklady.

„Dnes jsme nedělali žádné závěry. Považuji ale za velmi důležité, že se na jednáních setkávají jak zástupci odborné veřejnosti, ministerstev, tak politické reprezentace na všech úrovních, aby si mohli poslechnout názory druhých," říká národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

K diskuzi tak byly tři okruhy témat, které jsou k dalšímu řešení. A to role obcí při povolování provozoven a možnosti regulace ve svém katastru, proces registrace samopěstitelů a jeho povolování a typy produktů, které bude možné uvolnit na trh. „Příště bychom už mohli mít připravený draft návrhu, který by následně šel do politické diskuze," říká Vobořil.

Expertní pracovní skupina vznikla z pověření premiéra Petra Fialy po jednání koaliční K5. Ambicí je do konce března připravit záměr zákona, který by umožnil samopěstování, vznik konopných klubů a stanovil model licencovaných výrobců, distributorů a prodejců. Následně by se měla sejít opět, tentokrát K10, a návrh by tak mohl jít do vládního kolečka a následně po případném schválení by mělo vzniknout již paragrafové znění. „Moje ambice stále zůstává, abychom měli případně zákon v účinnosti v roce 2024," dodává národní protidrogový koordinátor.

 

Kontakty pro média:

Mgr. Jindřich Vobořil, národní koordinátor pro protidrogovou politiku
M +420 725 805 865, E-mail voboril.jindrich@vlada.gov.cz

Žádosti o rozhovor a otázky je možno zasílat prostřednictvím Davida Hluštíka, hlustik.david@vlada.gov.cz, +420 602 244 776

 

 


Stránky vlády ČR přešly v lednu 2024 na doménu vlada.gov.cz. Na novou doménu přechází i e-mailové adresy Úřadu vlády. Adresy v dosavadním formátu budou funkční ještě 7 let. Více informací: vlada.gov.cz

Suchej únor 2024  probíhá pod heslem SUCHOU CESTOU #suchoucestou