Politika týkající se konopí: stav a vývoj (publikace EMCDDA)

, rubrika Novinky

Cannabis policy: status and recent developments je věnována stavu a poslednímu vývoji politických přístupů, týkajících se konopí. Stránka je součástí webu Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA), které je decentralizovanou agenturou Evropské unie.

Na stránce Cannabis policy: status and recent developments najdete přehledně zpracované informace k legislativě týkající se konopí a přístupů ke konopné politice v evropských zemích i v zemích mimo Evropu, včetně modelů pro legální distribuci konopí. Uvádí se i přehled alternativ k trestu pro osoby užívající konopí jako drogu a přehled sankcí souvisejících s konopnými delikty v jednotlivých evropských zemích. Mezi aktualitami najdete mj. Doporučení WHO ke klasifikaci konopí z ledna 2019. Pokud vás téma zajímá, můžete se na stránce zaregistrovat pro odběr aktualizací e-mailem.


Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19 a další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách

Informační centrum OSN v Praze zveřejnilo novou stránku COVID-19/WHO v češtině.

STUDIE ADI-COVID-19: dokumenty ke studii, včetně odpovědí na často kladené otázky, najdete v sekci O nás - Výzkumy ... Poslední aktualizace FAQ: 8. 6. 2020 v 8:25 h. (FAQ rozeslané mailem 7. 6.).

 

TOPlist