Politika týkající se konopí: stav a vývoj (publikace EMCDDA)

, rubrika Novinky

Cannabis policy: status and recent developments je věnována stavu a poslednímu vývoji politických přístupů, týkajících se konopí. Stránka je součástí webu Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA), které je decentralizovanou agenturou Evropské unie.

Na stránce Cannabis policy: status and recent developments najdete přehledně zpracované informace k legislativě týkající se konopí a přístupů ke konopné politice v evropských zemích i v zemích mimo Evropu, včetně modelů pro legální distribuci konopí. Uvádí se i přehled alternativ k trestu pro osoby užívající konopí jako drogu a přehled sankcí souvisejících s konopnými delikty v jednotlivých evropských zemích. Mezi aktualitami najdete mj. Doporučení WHO ke klasifikaci konopí z ledna 2019. Pokud vás téma zajímá, můžete se na stránce zaregistrovat pro odběr aktualizací e-mailem.


Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist