Politika týkající se konopí: stav a vývoj (publikace EMCDDA)

, rubrika Novinky

Cannabis policy: status and recent developments je věnována stavu a poslednímu vývoji politických přístupů, týkajících se konopí. Stránka je součástí webu Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA), které je decentralizovanou agenturou Evropské unie.

Na stránce Cannabis policy: status and recent developments najdete přehledně zpracované informace k legislativě týkající se konopí a přístupů ke konopné politice v evropských zemích i v zemích mimo Evropu, včetně modelů pro legální distribuci konopí. Uvádí se i přehled alternativ k trestu pro osoby užívající konopí jako drogu a přehled sankcí souvisejících s konopnými delikty v jednotlivých evropských zemích. Mezi aktualitami najdete mj. Doporučení WHO ke klasifikaci konopí z ledna 2019. Pokud vás téma zajímá, můžete se na stránce zaregistrovat pro odběr aktualizací e-mailem.


Souhrnnou zprávu o závislostech v České republice 2021 najdete na homepage. Všechny výroční zprávy od r. 2002 jsou pod záložkou Odborné publikace a časopis ve složce: VÝROČNÍ ZPRÁVY Souhrnná zpráva o závislostech 2022 se připravuje.

SUCHEJ ÚNOR 2023 "Nepít je umění" #nepitjeumeni #suchejunor