Nástroje pro digitální detox

, rubrika Novinky

Seznam nástrojů (aplikací) pro digitální detox je uveden u článku Hospodářských novin "Jak se nezbláznit z technologií. Mění fungování mozku a člověk ztrácí soustředění i kreativitu".

Článek upozorňuje na zkušenosti několika jednotlivců a na důkazech odborníků, podle kterých nadměrné užívání internetu a interaktivních technologií mění způsob, jakým funguje náš mozek. Tím, že je přetěžována pracovní paměť, jsou uživatelé ve stresu a ztrácejí pozornost ... tím se zhoršuje jejich způsob vyjadřování i dlouhodobá paměť a může docházet k potížím s kreativitou.

U článku je připojena informace o třinácti nástrojích (aplikacích), které mohou pomoci při "digitálním detoxu".

[Jak se nezbláznit z technologií. Mění fungování mozku a člověk ztrácí soustředění i kreativitu; iHned.cz, 10. 7. 2019]


Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist