Informace týkající se situace v souvislosti s COVID-19

, rubrika Novinky

Informace týkající se situace v souvislosti s onemocněním COVID-19 ("koronavirus") na tomto webu nově najdete ve speciální rubrice KORONAVIRUS V NOVINKÁCH. Jedná se o informace zveřejňované Národním monitorovacím střediskem pro drogy a závislosti.

V nové sekci drogy-info.cz KORONAVIRUS V NOVINKÁCH jsou zveřejňována jak sdělení Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti (NMS), tak odkazy na vybrané informace, které NMS považuje za potřebné zdůraznit, aby zejména drogovým službám v záplavě informací neunikly. 

Hlavním zdrojem informací v souvislosti s onemocněním COVID-19 ("koronavirus") jsou stránky koronavirus.mzcr.cz, na kterých je již funkční i virutální sestra Anežka (chatbot). Celostátní informační linka ke koronaviru: 1212

Informace týkající se "koronaviru" poskytuje i Národní linka pro odvykání 800 35 00 00.

 


Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist