Evropský testovací týden 22.-29.11.2019

, rubrika Novinky

Bezplatné testování na přítomnost viru HIV a žloutenky typu B a C probíhá ve dnech 22.-29. listopadu. Seznam testovacích míst v České republice.

Hlavním cílem kampaně je zpřístupnit široké veřejnosti bezplatné testování na HIV infekci a také na žloutenku typu B a C, případně syfilis a tím předejít pozdnímu odhalení infekce. Zastřešující organizací kampaně je Státní zdravotní ústav, na jehož stránkách je zveřejněna stručná informace o Evropském testovacím týdnu a Seznam testovacích míst (PDF). Do Evropského testovacího týdne se zapojují státní, soukromé i neziskové organizace, které nabízí testování na HIV infekci a vybraná pracoviště také na žloutenky typu B a C a syfilis.  

Seznam organizací nabízejících bezplatné testování je zveřejněn na stránce prevencehiv.cz. Informace jsou zveřejňovány také na stránce Národní program boje proti AIDS, na stránkách partnerských organizací a v regionálním tisku.


Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist