Evropský testovací týden 22.-29.11.2019

, rubrika Novinky

Bezplatné testování na přítomnost viru HIV a žloutenky typu B a C probíhá ve dnech 22.-29. listopadu. Seznam testovacích míst v České republice.

Hlavním cílem kampaně je zpřístupnit široké veřejnosti bezplatné testování na HIV infekci a také na žloutenku typu B a C, případně syfilis a tím předejít pozdnímu odhalení infekce. Zastřešující organizací kampaně je Státní zdravotní ústav, na jehož stránkách je zveřejněna stručná informace o Evropském testovacím týdnu a Seznam testovacích míst (PDF). Do Evropského testovacího týdne se zapojují státní, soukromé i neziskové organizace, které nabízí testování na HIV infekci a vybraná pracoviště také na žloutenky typu B a C a syfilis.  

Seznam organizací nabízejících bezplatné testování je zveřejněn na stránce prevencehiv.cz. Informace jsou zveřejňovány také na stránce Národní program boje proti AIDS, na stránkách partnerských organizací a v regionálním tisku.


Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19 a další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách

Informační centrum OSN v Praze zveřejnilo novou stránku COVID-19/WHO v češtině.

STUDIE ADI-COVID-19: dokumenty ke studii, včetně odpovědí na často kladené otázky, najdete v sekci O nás - Výzkumy ... Poslední aktualizace FAQ: 8. 6. 2020 v 8:25 h. (FAQ rozeslané mailem 7. 6.).

 

TOPlist