Irsko a lidská práva osob, které užívají drogy

, rubrika Blog

Publikace zveřejněná v irské Národní protidrogové knihovně v prosinci 2019; knihovnu spravuje Health Research Board (HRB).

Ireland and the human rights of people who use drugs (Irsko a lidská práva osob, které užívají drogy) je rozsahem nevelká publikace (22 stran) je věnována tématu kriminalizace uživatelů drog v souvislosti s veřejným zdravím, a lidskými právy (právo na zdraví, zákaz diskriminalizace, právo na soukromí...) v rámci systému OSN  i v rámci evropského systému lidských práv. Ze stránky Národní protidrogové knihovny HRB je možno si publikaci zdarma stáhnout:

Ireland and the human rights of people who use drugs, Scharwey, M a Keane, Marcus a Duffin, Tony. Vydání: Ana Liffey Drug Project, Dublin, prosinec 2019.

 


Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19 a další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách

Informační centrum OSN v Praze zveřejnilo novou stránku COVID-19/WHO v češtině.

STUDIE ADI-COVID-19: dokumenty ke studii, včetně odpovědí na často kladené otázky, najdete v sekci O nás - Výzkumy ... Poslední aktualizace FAQ: 8. 6. 2020 v 8:25 h. (FAQ rozeslané mailem 7. 6.).

 

TOPlist