Irsko a lidská práva osob, které užívají drogy

, rubrika Blog

Publikace zveřejněná v irské Národní protidrogové knihovně v prosinci 2019; knihovnu spravuje Health Research Board (HRB).

Ireland and the human rights of people who use drugs (Irsko a lidská práva osob, které užívají drogy) je rozsahem nevelká publikace (22 stran) je věnována tématu kriminalizace uživatelů drog v souvislosti s veřejným zdravím, a lidskými právy (právo na zdraví, zákaz diskriminalizace, právo na soukromí...) v rámci systému OSN  i v rámci evropského systému lidských práv. Ze stránky Národní protidrogové knihovny HRB je možno si publikaci zdarma stáhnout:

Ireland and the human rights of people who use drugs, Scharwey, M a Keane, Marcus a Duffin, Tony. Vydání: Ana Liffey Drug Project, Dublin, prosinec 2019.

 


Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist