Celoevropská studie: Vliv COVID-19 na vzorce užívání drog, rizika a drogové služby v Evropské unii

, rubrika Koronavirus

Cílem studie je shromáždit informace o tom, jak se v Evropě v důsledku COVID-19 změnily vzorce užívání drog. Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) a Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti prosí jednotlivce i adiktologické služby a jejich klienty, aby se do evropského průzkumu zapojili.

Respondenty studie Vliv COVID-19 na vzorce užívání drog, rizika a drogové služby v Evropské unii jsou lidé užívající psychoaktivní látky (drogy), ve věku 18 a více let. Průzkum je zcela anonymní, nejsou shromažďovány žádné informace, které by mohly později identifikovat respondenty, a získané informace jsou důvěrné.

Studie prováděná ve všech členských zemích Evropské unie. On-line dotazník je k dispozici v jednotlivých jazycích, tzn. i v češtině. Jazyk dotazníku se volí šipkou v pravém horním rohu stránky. Sběr odpovědí prostřednictvím dotazníku European Web Survey on Drugs probíhá po dobu 4 týdnů.

Studie je prováděna s využitím přizpůsobené metodiky Trendspotter. Součástí této studie je „Evropský internetový miniprůzkum zaměřený na drogy: COVID-19“ (Mini European Web Survey on Drugs: COVID-19). Cílem studie je shromáždit informace o tom, jak se v Evropě v důsledku COVID-19 změnily vzorce užívání drog. 

Studie je prováděna ve spolupráci s českým Národním monitorovacím střediskem pro drogy a závislosti.


Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19 a další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách

Informační centrum OSN v Praze zveřejnilo stránku COVID-19/WHO v češtině.

STUDIE ADI-COVID-19: dokumenty ke studii, včetně odpovědí na často kladené otázky, najdete v sekci O nás - Výzkumy ... Poslední aktualizace FAQ: 8. 6. 2020 v 8:25 h. (FAQ rozeslané mailem 7. 6.) a poslední aktualizace dotazníků 7. 7. 2020 ve 12:50 hod.

 

TOPlist