EMCDDA news

International Women’s Day 2019 — Why gender matters in drug addiction

Around 37 million women in Europe have used an illicit drug at least once in their lifetime. Some 100 000 enter drug treatment every year and nearly 2 000 die from drug overdose. Meanwhile, over the last decade, the gender gap has been narrowing among young school students who use drugs. Today, to commemorate International Women’s Day, the EMCDDA releases a new motion graphic exploring ‘Why gender matters in drug addiction’. 08.03.2019 
Čtěte více

Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist