Závislost na videohrách a finanční nástrahy, které videohry obsahují

, rubrika Blog

Metodika. Autor: Vimr, J.; vydal Odbor bezpečnosti a krizového řízení - oddělení bezpečnosti a prevence, Krajský úřad Karlovarského kraje v únoru 2020. Autor je krajským protidrogovým koordinátorem.

Citujeme z úvodu publikace: 

"Tento metodický publikační dokument je určen zejména rodičům, pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům a také hráčům videoher školního věku. Informuje a poukazuje na to, za jak krátkou dobu se z této jednorázové zábavy stala nezanedbatelná část zábavního průmyslu. Jedná se o jednu z nejvíce výnosných částí odvětví celého zábavního průmyslu. Cílem tohoto dokumentu je poukázat na aktuální nebezpečné trendy v oblasti videoher jako jsou skryté mikrotransakce a tzv. loot boxy či jednotlivé zákeřné, ale zároveň legální způsoby herních vývojářů, jejichž účelem je získat z hráčů finanční profit a současně dát návod, jak účelně s tímto fenoménem pracovat. 
Druhá část tohoto dokumentu se zabývá oficiální klasifikovanou závislostí na videohrách tak, jak jí prezentuje světová zdravotnická organizace (WHO)." 

Metodický dokument je uložen na internetových stránkách Karlovarského kraje, záložka – prevence závislostního chování: https://www.kr-karlovarsky.cz/krajsky-urad/cinnosti/Stranky/kriz-situace/seznam/drogy_zavislosti.aspx


Souhrnnou zprávu o závislostech v České republice 2021 najdete na úvodní stránce.
Všechny výroční zprávy od r. 2002 jsou pod záložkou Odborné publikace a časopis ve složce: VÝROČNÍ ZPRÁVY 
Souhrnná zpráva o závislostech 2022 se připravuje.