Policejní kontroly odhalily 67 nezletilých při pití alkoholu

, rubrika Výběr z médií

Blesk informoval o policejní akci HaD, zaměřené na záchyt nezletilých, kteří konzumovali alkoholické nápoje; 17. 9. 2018.

"První fázi kontrol zaměřených na zakázaný prodej alkoholu, tabákových výrobků a nelegálních drog dětem či na možnost mladistvých hrát v podnicích hazardní hry započala policie 27. srpna. Na prověrkách restaurací se podíleli také celníci, hasiči, obchodní inspekce nebo vládní odbor protidrogové politiky. Celkově odhalili 160 přestupků a pět trestných činů.

"V průběhu kontrolního týdne byly zjištěny i dva případy, ve kterých osoby mladší osmnácti let u sebe držely omamné a jiné psychotropní látky," informovala Pidrmanová. "V některých podnicích bylo zjevné, že se tam ve velkém množství běžně užívá marihuana a provozovatelé museli být policií konfrontováni," dodala národní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová."

[Zdroj: Policejní kontroly odhalily 67 nezletilých při pití alkoholu, Blesk.cz, 17. 9. 2018; zobrazeno 18. 9. 2018]


I nadále prosíme odborníky o spolupráci v rámci systému včasného varování před novými drogami - NOVÉ DROGY - JAK POSTUPOVAT

Celonárodní studie mapující fenomén užívání psychedelických látek a konopí v ČR (tzv. národní psychedelický výzkum) probíhá na stránce psychedelickyvyzkum.cz

TOPlist