Nepít je normální, tvrdí ministr Vojtěch. Společenský dopad alkoholu vyjde ročně na 59 miliard korun

, rubrika Výběr z médií

Nepít je normální. Pod tímto heslem připravilo ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Českou televizí a Úřadem vlády speciální televizní spoty, které ukazují na rizika konzumace alkoholu.

Ministr Adam Vojtěch informoval v Česká televizi o zahájení kampaně Nepít je normální #nepitjenormalni. „Máme tři spoty. Jeden míří na ženy a hlavně těhotné ženy, druhý je o alkoholu a dospělých obecně a třetí se zaměřil na konzumaci alkoholu u dětí. To je nejrizikovější skupina, u nás začínají děti s alkoholem už ve dvanácti letech,“ zdůraznil ministr Vojtěch.

(Zdroj: ČT24, Nepít je normální, tvrdí ministr Vojtěch. Společenský dopad alkoholu vyjde ročně na 59 miliard korun; 17.10.2019; https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2951894-nepit-je-normalni-tvrdi-ministr-vojtech-lecba-nemoci-kvuli-alkoholu-rocne-stoji-59; zobazeno 17.10.2019)


I nadále prosíme odborníky o spolupráci v rámci systému včasného varování před novými drogami - NOVÉ DROGY - JAK POSTUPOVAT

Celonárodní studie mapující fenomén užívání psychedelických látek a konopí v ČR (tzv. národní psychedelický výzkum) probíhá na stránce psychedelickyvyzkum.cz

TOPlist