AVÍZO 24. 5. - Tisková konference ke studii HBSC Mladí Češi na sítích

, rubrika Press centrum

V pátek 24. května 2019 od 10:30 hodin se ve Strakově akademii uskuteční tisková konference ke studii HBSC (Health Behaviour in School-aged Children) Mladí Češi na sítích.

Využívání sociálních sítí se u dospívajících se podle studie HBSC Mladí Češi na sítích stává součástí každodenního života. 16 % dospívajících je denně v kontaktu s přáteli, se kterými se poprvé potkali právě na internetu. 
Intenzita života online roste mezi 11. a 13. rokem. Většímu riziku problémového užívání sociálních sítí čelí dívky. Více než polovina rodičů neví, co jejich děti na sociálních sítích dělají.

Termín: 24. května 2019, od 10:30 hod.

Místo: 
Úřad vlády ČR, nábř. Edvarda Beneše 4, 11801 Praha 1

Program


Tisková konference za účasti:
Mgr. Jarmily Vedralové,  národní protidrogové koordinátorky a výkonné místopředsedkyně Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky, 
Michala Kalmana, Ph.D., vedoucího mezinárodního HBSC výzkumného týmu z Univerzity Palackého v Olomouci,
Mgr. Petra Baďury, Ph.D.,  člena mezinárodního HBSC výzkumného týmu z Univerzity Palackého v Olomouci.  


Pro účast na tiskové konferenci je nutná akreditace do pátku 24. 5. do 9.00 hodin na adrese povolna.renata@vlada.cz nebo na tel. +420 728 302 397. Podmínkou účasti na tiskové konferenci je společenský oděv.


* HBSC studie (Health Behaviour in School-aged Children) komplexně zkoumá životní styl mladé generace. Jejím odborným garantem je Univerzita Palackého v Olomouci. 


Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist