AVÍZO: 21.6.,11:30 Tisková konference k zahájení celostátní preventivně-kontrolní akce HAD 2019 (Hazard, alkohol a děti)

, rubrika Press centrum

V pátek 21. června 2019 se na Policejním prezidiu ČR uskuteční tisková konference k zahájení celostátní preventivně-kontrolní akce HAD 2019 (Hazard, alkohol a děti).

Akce HAD 2019 navazuje na celostátní sérii kontrol v uplynulých letech a pořádá ji Policie ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a se zapojením České obchodní inspekce, hygieny, celní správy a hasičů. Jde o preventivní kontroly zakázaného prodeje alkoholu dětem a hazardního hraní v barech, restauracích, hernách, obchodech a podnicích různého charakteru.

V letošním roce se akce více zaměří na zapojení nezletilých figurantů do kontrol. České obchodní inspekci umožnil zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek pravidelné využití figurantů mladších 18 let při kontrolách dodržování zákazu prodeje alkoholu mladým lidem, ve větším rozsahu proto zapojí figuranty i v rámci akce HAD. Kontroly budou probíhat do konce roku 2019 po celém území ČR.

Termín:
21. června 2019  

Místo:
Policejní prezidium České republiky − tiskový sál, Strojnická 27, Praha 7  

Program:
11.30 − tisková konference za účasti: 

· plk. doc. Ing. Martina HRINKA, Ph.D., MBA, ředitele služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR a vedoucího organizačního štábu akcí HAD
· Mgr. Jarmily VEDRALOVÉ, národní protidrogové koordinátorky a výkonné místopředsedkyně Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky ÚV
· Mgr. Jiřího FRÖHLICHA, tiskového mluvčího České obchodní inspekce
· plk. Mgr. Ing. Romana HAVELKY, zástupce ředitele Dohledu, Generálního ředitelství Celní správy ČR
· plk. Ing. Vladimíra MACHANDERA, vedoucího oddělení kontrolní činnosti MV-GŘ Hasičského záchranného sboru ČR  

Pro účast na tiskové konferenci je nutná akreditace do pátku 21. června 2019 do 09.30 hodin na adrese povolna.renata@vlada.cz či na tel. 728 302 397.  

 

Kontakt pro média na místě:
MgA. Renata Povolná, Odbor protidrogové politiky ÚV ČR, tel.: 728 302 397

 


TOPlist