AVÍZO 17.10.: Aktuální trendy v protidrogové politice v Evropě 2017

, rubrika Press centrum

Praha, 17. říjen 2017, 14:30 - 15:15. Tisková konference s Alexisem Goosdeelem, ředitelem Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) se sídlem v Lisabonu a s Jindřichem Vobořilem, českým národním koordinátorem pro protidrogovou politiku. 

Tisková konference s Alexisem Goosdeelem a Jindřichem Vobořilem se koná v úterý 17. října 2017 od 14:30 do 15:15 v prostorách Úřadu vlády ČR - nový tiskový sál (Atrium) Strakovy akademie, Nábřeží Edvarda Beneše 128/4, 118 00 Malá Strana.

Hlavní témata tiskové konference

ČR připravuje Národní strategii protidrogové politiky pro období 2019-2027. Jak protidrogová politika přispívá k řešení problémů s drogami u nás i v Evropě?

  • Jaké jsou příklady dobré praxe v Evropě a u nás? 
  • Mění se způsoby, kterými řešíme problémy v protidrogové politice? 
  • Jde ČR Evropě příkladem se svým přístupem k řešení problematiky nelegálních drog?  Česko a nelegální drogy ve srovnání s Evropou (aktuální situace pervitin, heroin) 
  • Funguje česká liberální politika? V čem je třeba změnit přístup? 
  • Jaká doporučení nám, vzhledem k připravované strategii, EMCDDA přináší? 
  • Na co máme být v nejbližší budoucnosti připraveni?

Zájem o účast na tiskové konferenci, prosím, sdělte e-mailem na adresu hladna.renata@vlada.cz, a to do pondělí 16. října 2017 do 18:00.

Alexis Goosdeel je ředitelem Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCCDA).

Jindřich Vobořil je národním koordinátorem pro protidrogovou politiku a ředitelem sekretariátu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky.


TOPlist