Doporučení EAP pro online psychoterapii

, rubrika Koronavirus

Evropská asociace pro psychoterapii zveřejnila doporučení pro provádění psychoterapie online. Originální text v angličtině a pracovní překlad do češtiny ke stažení. 

Evropská asociace pro psychoterapii (EAP) zveřejnila Speciální informaci týkající se online terapie v souvislosti s Covid-19. Text obsahuje i odkaz na EAP Online Guidance - Prozatímní doporučení pro provádění psychoterapie online (datum vydání: 17. 3. 2020), která do češtiny přeložili Petra a Radim Karpíškovi (originál i překlad jsou připojeny k tomuto článku).

Zpráva EAP ze 20. 3. 2020 obsahuje dále odkaz na tyto dokumenty:

[Zdroj: Special information on Covid-19 | Online Therapy, European Association for Psychotherapy, 20. 3. 2020; zobrazeno 24. 3. 2020]


Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: vlada.cz,  koronavirus.mzcr.cz a dále zejména mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19. Další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách. I nadále je v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000; linka odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19.

 

TOPlist