Příručka WHO pro věznice a další detenční zařízení - COVID-19

, rubrika Koronavirus

Světová zdravotnická organizace (WHO) vydala v souvislosti s COVID-19 příručku pro věznice. Český překlad připravilo a zveřejnilo plzeňské Centrum protidrogové prevence a terapie, o.p.s.

Publikace COVID 19 VE VĚZNICÍCH A DALŠÍCH DETENČNÍCH ZAŘÍZENÍCH. PŘIPRAVENOST, PREVENCE A KONTROLA obsahuje návody pro preventivní kroky, i postupy co dělat, když se nemoc COVID-19 zjistí ve věznici. Česká verze je ke stažení v PDF ze stránek Centra protidrogové prevence a terapie, o.p.s.

Původní anglickou verzi zveřejnila Regionální kancelář WHO pro Evropu pod titulem Preparedness, prevention and control of COVID-19 in prisons and other places of detention v březnu 2020. Brožura byla vydána i v ruštině.

Na stránkách WHO pro Evropu je dostupný i checklist (kontrolní seznam pro vyhodnocení připravenosti, prevence a kontroly COVID-19 ve věznicích a jiných detenčních zařízeních, vydaný 9. dubna 2020: Checklist to evaluate preparedness, prevention and control of COVID-19 in prisons and other places of detention, 9 April 2020 Je rovněž dostupný i v ruštině.


Doporučení adiktologickým službám v období karanténních opatření v souvislosti s COVID-19 a další informace najdete v sekci Koronavirus v novinkách

Informační centrum OSN v Praze zveřejnilo stránku COVID-19/WHO v češtině.

STUDIE ADI-COVID-19: dokumenty ke studii, včetně odpovědí na často kladené otázky, najdete v sekci O nás - Výzkumy ... Poslední aktualizace FAQ: 8. 6. 2020 v 8:25 h. (FAQ rozeslané mailem 7. 6.) a poslední aktualizace dotazníků 7. 7. 2020 ve 12:50 hod.

 

TOPlist