Koronavirus

Fakulta elektrotechnická ČVUT vyvíjí aplikaci proti koronaviru

Zpráva ČTK z 24. 3. 2020: "Tým vědců a studentů z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze bojuje spolu s dobrovolníky z celého světa proti nové koronavirové nákaze. Jejich příspěvkem je spuštěním projektu FreMEn contra COVID, jehož cílem je vývoj unikátní aplikace. Ta uživatelům doporučí optimální trasu a harmonogram pro návštěvu míst na základě dat o koncentraci lidí. Technologie, která má potenciál pomoci občanům v tuzemsku i v zahraničí, stojí na komunitním sběru anonymních dat. Autoři proto vyzývají k zapojení co nejvíce lidí."

Čtěte více

Dopady onemocnění COVID-19 na uživatele drog a poskytovatele adiktologických služeb (EMCDDA)

Evropské monitorovací centrum pro drogy a závislosti (EMCDDA) zveřejnilo dokument Dopady onemocnění COVID-19 na uživatele drog a poskytovatele adiktologických služeb. Dokument je umístěn v sekci věnované tématu "COVID-19 and people who use drugs" (COVID-19 a osoby, které užívají drogy). Český překlad byl vydán jako speciální číslo časopisu Zaostřeno.

Čtěte více

Nosit vlastnoručně ušitou roušku má smysl. Nepodceňte její materiál a sterilizaci

Podrobnou informaci pro veřejnost připravili Jan Martinek (buněčná biologie, Přírodovědecká fakulta UK), Jan Havlík (Anorganická chemie a učitelství chemie, VŠCHT Praha), Lucie Diblíková (behaviorální ekoložka, Přírodovědecká fakulta UK); byla zveřejněna na stránce okoronaviru.cz. Oponent: Petra Polcarová (epidemiologie, Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany)

Čtěte více

Informace týkající se nemoci COVID-19 se zaměřením na adiktologické služby a veřejnost

V této části stránek drogy-info.cz zveřejňujeme některé informace určené primárně pro adiktologické služby, využitelné i širší veřejností. Podrobné informace jsou adiktologickým službám, protidrogovým koordinátorům a dalším subjektům zařazeným do adresáře Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti (NMS) zasílány e-mailem.

Čtěte více

TOPlist