Doporučené postupy psychiatrické péče zahrnují i léčbu závislostí

Doporučené postupy psychiatrické péče jsou k dispozici na stránkách Psychiatrické společnosti ČLS JEP a České psychiatrické společnosti o.s. Mezi postupy jsou uvedena i doporučení pro léčbu závislosti na alkoholu a na nelegálních drogách.

Publikaci Doporučené postupy psychiatrické péče II vydanou v r. 2006 je možno si stáhnout v PDF ze stránek České psychiatrické společnosti , v sekci Obor psychiatrie . V současné době (2009) se připravuje práce na další verzi doporučených postupů.
Doporučení pro léčbu závislosti na alkoholu a na nelegálních drogách najdete na str. 38 a dále, pod názvem Závislost na psychoaktivních látkách. Autory této kapitoly jsou Petr Popov (koordinátor) a Karel Nešpor. Oponenti kapitoly: Jiří Syrovátka, Karel Hampl. Na publikaci se podílelo celkem 31 odborníků; zahrnuje celkem 10 témat. Redakční radu publikace tvořili Jiří Raboch (předseda), Martin Anders, Ján Praško a Pavla Hellerová.
Publikace Doporučené postupy psychiatrické péče II navazuje na publikaci Psychiatrie, doporučené postupy psychiatrické péče (Raboch et al, Praha, Galén 1999), která zahrnovala 14 doporučení.

Publikováno: 26.08.2009


© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti