Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu




mapa pomoci

mapa pomoci Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

login

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

links

anketa

Pěstování konopí pro léčebné účely je v ČR

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / Info / Výzkum / Postoje české společnosti k drogám

Postoje české společnosti k drogám

Výzkum mapující změny postoje české společnosti k drogám mezi roky 1996 a 2006 uveřejnilo výzkumné centrum CEPROS v březnu 2008. Výzkum ukazuje, že česká společnost je k uživatelům drog tolerantnější - třetina dotázaných zastává názor "tolerovat a chránit ostatní" (oproti pětině v r. 1996). Názory na řešení drogového problému se však významěji nezměnily. Komentované grafy a tabulky z výzkumu.

Srovnání změn postojů k problematice drog v ČR během jednoho desetiletí provedlo výzkumné centrum CEPROS-Centrum výzkumu protidrogových služeb a veřejného zdraví, o.p.s., ve spolupráci s dalšími institucemi a odborníky. V rámci reprezentativního dotazového šetření byly v roce 1996 a 2006 zjišťovány názory obyvatel ČR na některé aspekty drogové problematiky. V šetřeních byly použity stejné otázky, bylo proto možné posoudit změny, které ve sledované oblasti nastaly mezi roky 1996 a 2006.
Výsledky výzkumu byly zveřejněny na stránkách CEPROS 24. března 2008 ve formě prezentace, obsahující 28 komentovaných grafů a tabulek. Prezentaci ve formátu *ppt (4,3 MB) je možno si stáhnout ze stránek CEPROS .
Přejít přímo na stránky umožňující stáhnout prezentaci Změny postoje společnosti k drogám mezi roky 1996 a 2006 .
Prezentace ve formátu PDF
Kopie prezentace Změny postoje společnosti k drogám mezi roky 1996 a 2006 ve formátu PDF (432,20 kB) byla připravena pro uživatele, kteří nevyužívají powerpoint a pro uživatele s pomalejším přístupem k internetu.

Připojené soubory

Publikováno: 02.04.2008